اخبار

چرخ صنایع سیستان وبلوچستان چشم انتظار عزم ملی و حمایت دولت

چرخ صنایع سیستان وبلوچستان و رفع موانع پیش روی صنعتگران و فعالان عرصه صنعت این استان با توجه به نقش موثر آنان در رونق و آبادانی منطقه نیازمند عزم ملی و حمایت دولت است.ادامه مطلب... چرخ صنایع سیستان وبلوچستان چشم انتظار عزم ملی و حمایت دولت

ادامه مطلب...

دومین اردوی کارآفرینی استان سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.

ادامه مطلب...  دومین اردوی کارآفرینی  استان سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.معاون اداری و منابع انسانی شرکت صنایع سیمان زابل اعلام کرد: دومین اردوی کارآفرینی (استارتاپ ویکند) 3 لغایت 5 شهریورماه در استان سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.


ادامه مطلب...

50 درصد بازار صادراتي سيمان از دست رفت

 
خبر اقتصادی -در واقع قرار بود دولت يازدهم با رويكرد توسعه اقتصادي علاوه بر رفع موانع داخلي و خارجي پيش روي فعاليت‌هاي بخش خصوصي و فراهم كردن محيط كسب و كار مساعد از يك سو و سپردن فرمان اقتصاد كشور به خبرگان اقتصادي از سوي ديگر، اقتصاد كشور را از ركود و رخوت برهاند. بديهي است كه راهكار تحقق اين وعده را بايد از فعالان بخش خصوصي، مديران با تجربه دولت، اقتصاددانان و دانشگاهيان جست‌وجو كرد؛ كساني كه بر اين باورند اقتصاد ايران در سال‌هاي بسيار، دولتي اداره شده است سرانجام بايد به بخش خصوصي سپرده شود. در اين ميان ابلاغ سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي، اميدهاي بسياري را در دل دلسوزان اقتصاد ايران ايجاد كرد تا شايد روزنه‌هاي اميد به گشايش تازه‌يي بينجامد؛ هر چند همه اين آرزوها يا با تاخير مواجه شده يا اصلا به منصه ظهور نرسيده است. در مدت زماني كه از عمر دولت يازدهم مي‌گذرد، بارها اين موضوع از سوي كارشناسان اقتصادي مطرح شده كه نياز امروز اقتصاد ايران اين است كه حرف‌ها و نقدها و راهكارها در محافل تخصصي بررسي شود و حاصل آن به دولت انتقال پيدا كند؛ در واقع اقتصاد ايران بايد از بدنه دولت به بخش خصوصي تغيير مكان دهد. با اين تفاسير اگرچه سال‌هاست تقويت بخش خصوصي و كوچك كردن دولت در راس همه تصميم‌گيري‌هاي اقتصادي كشور قرار گرفته ولي تا به حال به دلايل متعددي اين امر محقق نشده است.

حضور مدیر عامل و معاونین صنایع سیمان سیستان در مراسم روز ملی صادرات:

ادامه مطلب... حضور مدیر عامل و معاونین صنایع سیمان سیستان در مراسم روز ملی صادرات:ادامه مطلب... حضور مدیر عامل و معاونین صنایع سیمان سیستان در مراسم روز ملی صادرات:
حضور مدیر عامل و معاونین صنایع سیمان سیستان در مراسم روز ملی صادرات:

روز ملی صادرات - صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای جهانی نقش مهمی را در عرصه اقتصاد جهانی ایفا می کند.  از سال 1376  بيست و نهم مهر ماه با تصويب شوراي فرهنگ عمومي كشور، به عنوان روز ملي صادرات تعيين گرديد تا بيانگر عزم و اراده ملي در مجموعه دولت و مرد براي توسعه صادرات غير نفتي و درنتيجه توسعه اقتصادي كشور باشد. توسعه تجارت خارجي و به ويژه صادرات از عوامل موثر در توسعه اقتصادي كشورها محسوب مي گردد كه مي تواند علاوه بر رشد اقتصادي، موجب افزايش توان رقابت پذيري كشورها درعرصه هاي بين المللي گردد.

ادامه مطلب...

تجلیل سازمان صنعت ، معدن و تجارت از شرکت صنایع سیمان زابل

ادامه مطلب... تجلیل سازمان صنعت ، معدن و تجارت از شرکت صنایع سیمان زابل
شرکت صنایع سیمان زابل، به جهت اهتمام ویژه در توسعه و ترویج فریضه الهی نماز از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان، مورد تجلیل قرار گرفت

ادامه مطلب...