حضور ریاست جمهوری و هیئت همراه در غرفه سیمان سیستان

b_150_100_16777215_00_images_image.jpgb_150_100_16777215_00_images_IMG_0931.jpgb_150_100_16777215_00_images_IMG_0959.jpgb_150_100_16777215_00_images_IMG_0934.jpgb_150_100_16777215_00_images_IMG_1242.jpg

رییس جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه طی بازدید کوتاهی که  از غرف مهیا شده در کریدور ورودی سالن  اجماع ایشان با  مسئولین ، سرمایه گذاران و مدیران محلی استان داشتند،  از غرفه سیمان سیستان نیز دیدن نمودند.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل، سیستان و بلوچستان در روزهای پایانی فروردین میزبان کاروان تدبیر و امید بود .
رییس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در بدو ورود به زاهدان در فرودگاه این شهر از برنامه های مهم دولت برای تغییر چهره استان سخن به میان آورد که مطابق با خواسته های مردم و نیز ظرفیتهای استان سیستان و بلوچستان و در راستای توسعه پایدار این استان است.

دکتر روحانی از اجرای برنامه های توسعه در استان با تکیه بر بخش معدن، آماده سازی مجتمع های پتروشیمی در ایرانشهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی، اجرای طرح گازرسانی به زاهدان و مناطق وسیعی از استان، ایجاد تحول بزرگ در بخش ترانزیت استان با اجرای طرح های راه آهن و توسعه بندر چابهار با هدف اتصال راه آهن شمال کشور به افغانستان و آسیای مرکزی را از جمله برنامه های مهم دولت یازدهم در این استان برشمرد.
فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه علم، فناوری و شکوفایی استعدادها با رویکرد توجه بر رشد و شکوفایی شرکت های دانش بنیان و توجه ویژه به ورزش استان با هدف تقویت روحیه نشاط و امید در مردم و برنامه ریزی برای حل مشکل کم آبی این استان گرم و خشک با همکاری دولت افغانستان از دیگر برنامه هایی بوده که رییس جمهوری بر اجرای آن تاکید کرد.
رییس جمهوری همچنین بر تسهیل سرمایه گذاری در استان با اعمال تخفیف چهار درصد برای وام کارآفرینان با همکاری صندوق توسعه ملی و نیز احیای بازارچه مرزی تعطیل و نیمه تعطیل منطقه برای رونق یافتن تجارت در استان نیز تاکید کرد.
تثبیت شن های روان از برنامه زیست محیطی دولت در این استان  بود که رییس دولت تدبیر و امید بشارت داد که ما برای امسال حدود هزار هکتار را تحت پوشش تثبیت شن قرار خواهیم داد.
دکتر روحانی در عین حال انتظاراتی را از مردم این استان برای تثبت امنیت منطقه مطرح کرد و از مردم استان سیستان و بلوچستان به عنوان بزرگترین صادر کننده فرهنگ اسلام، مدارا، اعتدال و فرهنگ ایرانی به سراسر منطقه نام برد و از مردم استان خواست که واسطه فرهنگی و اتصال قوی تر بین ملت ایران و ملتهای شرقی، جنوبی و حتی شمالی این سرزمین باشند.
انتظارات رییس جمهوری اسلامی ایران از مردم استان سیستان و بلوچستان را می توان در سه محور مهم مشارکت در توسعه پایدار، مشارکت در امنیت پایدار و تقویت برادری و وحدت بین اقوام و مذاهب دسته بندی کرد.
رییس جمهوری تاکید کرد:  چابهار نقطه اتصال ایران با آبهای آزاد، دریای عمان و حتی ساحلی است که این کشور را به اقیانوس متصل می کند؛ بی تردید چابهار باید یک مرکز صنعتی باشد، درکنار آنچه که باید مرکز تجاری باشد؛ برای تبدیل چابهار به منطقه صنعتی، باید گاز به این منطقه متصل شود.
رییس دولت تدبیر و امید گفت: طبق برنامه در سال های 93 و 94 گاز از ایرانشهر به چابهار متصل خواهد شد و به محض اینکه شرایط گازرسانی به این منطقه مهیا شود، اینجا مرکزی صنعتی هم برای پتروشیمی و هم فولاد و صنایع معدنی دیگر خواهد بود.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: با اکتشاف معادن ذی قیمت منطقه شرق استان سیستان و بلوچستان، پیش بینی شده است شاهد توسعه بسیار مناسب در سراسر این استان خواهیم بود.
طی سفر پرخیر و برکت ریاست جمهوری و هیات همراه به استان سیستان و بلوچستان ، 99 طرح عمرانی و صنعتی با اعتباری بالغ بر 12 هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار ریالی و 6 میلیارد و 470 میلیون دلار اعتبار ارزی مصوب گردید که تمام این طرحها در سال جاری و یا نیمه اول سال آینده اجرایی و عملیاتی می شود.
به گفته معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری برای اجرای طرح گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان مبلغ 9 هزار میلیارد ریال نیز برای سال های 1394 و 1395 در نظر گرفته شده است.
شش میلیارد و 470 میلیون دلار نیز از منابع ارزی در سفر هیات دولت به استان سیستان و بلوچستان برای اجرای طرح های عمرانی و زیرساخت ها مصوب شد و برای 10 طرح راه و زیربنایی مبلغ یک هزار و 310 میلیارد ریال و 10 طرح بهداشت و درمان مبلغ 176 میلیارد ریال و 6 طرح کشاورزی مبلغ 3 هزار و 910 میلیارد ریال و برای اجرای پروژه های نیروگاهی و انرژی نیز هزار میلیارد ریال اعتبار به تصوب رسید.
همچنین پنج هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار ریالی و یک میلیارد و 400 میلیون دلار از منابع ارزی مصوب شده است و برای 12 طرح آبی استان نیز افزون بر 2هزار و 509 میلیارد ریال و 5 میلیارد دلار اعتبار ارزی در سفر هیات دولت به استان سیستان و بلوچستان مصوب شد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات و کشور، نیرو ، دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های مذهبی ، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و چند تن از معاونان ، مشاوران و دستیاران رییس جمهوری ، در این سفر دکتر روحانی را همراهی می کردند.
سفر رییس جمهوری به سیستان و بلوچستان سومین سفر استانی هیات دولت یازدهم بود که با استقبال گرم مردم خونگرم و مهماندوست این استان مرزی مواجه شد.