انتخاب سه واحد برتر از سیمان زابل در دومین دوره جایزه تعالی صنعت سیمان

b_150_100_16777215_00_images_stories_header.jpgدر پی موفقیت های پی در پی صنایع سیمان زابل در عرصه های مختلف صنعت ، با همت مدیران لایق و کارکنان دلسوز سه فرایند مجموعه نیز از سوی انجمن علمی استاندارد ایران برتر اعلام و به عنوان افتخاری دیگر در کارنامه درخشان مجموعه حک گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل، در پی دعوت دبیر خانه جایزه، مدیریت خردمند سیمان زابل نیز جهت حضور در فرآیند سیستماتیک ارزیابی و رقابتی بین هم گروه های صنعت سیمان که نشان دهنده عزت نفس و علاقه به یادگیری متقابل می باشد، اعلام آمادگی نمود.
گفتنی است، شرکت صنایع سیمان زابل طی اولین حضور خود در این فرایند موفق به کسب عنوان برتر در فرایندهای بازاریابی، روابط عمومی و امور رفاهی کارکنان گردید.

بنگاه‌‌های اقتصادی که در شرایط رقابتی فعالیت می‌کنند، ناگزیر هستند برای حضور موفق در بازارهای رقابتی، از حداکثر امکانات و توان خود استفاده کنندلذا  با احداث و بهره‌برداری از کارخانجات جدید سیمان ، عرضه سیمان بر تقاضای بازار پیشی گرفته است و به این ترتیب زنگ خطر برای شرکت‌هایی که سند راهبردی متناسب با شرایط جدید را ندارند، به صدا در آورده است.
یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که سازمان‌های موفق به آن توجه می‌کنند رشد و توسعه توانایی‌های کارکنان خود در قالب فرآیندها و سیستم‌های متناسب با زیر ساخت‌های کشور و ساختار‌های خاص صنعت سیمان است.
اکنون با گذشت بیش از 15 سال تجربه استقرار سیستم‌های مدیریت در صنعت سیمان و نیز تالیف و تصویب اولین استاندارد سیستم مدیریت فراگیر (ISIRI 13000) و اجرای آن در چند شرکت سیمان، شرایطی فراهم گردیده است که دانش کسب شده از موارد فوق الذکر در قالب یک طرح تخصصی برای جایزه تعالی صنعت سیمان تدوین و اجرایی گردد.
اجرای این مدل در صنعت سیمان کشور، در رشد و توسعه توانایی‌های شرکت‌های سیمان بسیار موثر خواهد بود و از طریق ارزیابی عوامل تخصصی صنعت سیمان، علاوه بر تعیین شرایط زیر‌ساخت‌های استاندارد در هر شرکت، میزان رشد بهره‌وری در آن سازمان را معین و سپس با تعیین رتبه هر شرکت در بین سایر شرکت‌های سیمان، بیست و هفت بخش تخصصی هر شرکت را در مقایسه با سایر شرکت‌ها و نیز بر اساس شاخص های ویژه همان بخش ارزیابی و تعیین سطح خواهد نمود.
حضور در فرآیند جایزه تعالی صنعت سیمان، امکان شناخت دقیق و ساختار یافته ابعاد مختلف و نیز کل سازمان در قالب یک مدل تخصصی صنفی در مقایسه با سایر شرکت‌های سیمان فراهم می گردد.
در دومین دوره جایزه تعالی شرکتهای سیمان لامرد، بهبهان ، ممتازان کرمان ، زنجان ، سامان غرب ،صوفیان ،  فارس نو ، زابل ، آذرآبادگان خوی ، فارس ،  پیوند گلستان ، مازندران و .... حاضر هستند.