سیمان سیستان افزون بر 50 هزار تن سیمان صادر کرد

b_150_100_16777215_00_images_stories_z-3.jpgمعاون بازرگانی شرکت صنایع سیمان سیستان گفت: در دو ماه سال جاری افزون بر  50  هزار تن سیمان از این کارخانه صادر شده است.
"افشار ابراهیم نژاد" در گفت و گو با روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل اظهار داشت: میزان صادرات اردیبهشت ماه سال جاری بالغ بر 28 هزار تن بوده است.
او در ادامه اعلام کرد: میزان فروش داخلی شرکت افزون بر 51 هزار تن و  مجموع فروش یک ماهه نیز بیش از 79 هزار  تن بوده که معادل 88 درصد ظرفیت تولید سیمان کارخانه است.
وی میزان تحویل سیمان فله یک ماهه گذشته شرکت نسبت به کل میزان تحویل را فقط 8/10 درصد عنوان کرد.
او خاطر نشان ساخت: فقدان طرح های عمرانی و سرمایه گذاری در مرکز و شمال استان و همچنین موانع توسعه صادرات سبب عدم حصول به 100 درصد ظرفیت فروش گردیده و اظهار امیدواری نمود که این موارد در سال جاری رفع و امکان فروش تمامی ظرفیت تولید کارخانه فراهم گردد.
ابراهیم نژاد گفت: بزرگترین بازار هدف صادراتی شرکت، افغانستان بوده و استانهای شرقی و جنوب کشور نیز مشتریان عمده داخلی شرکت محسوب می شوند.
او خواستار رفع موانع صادرات و تکمیل و تجهیز ناوگان حمل و نقل باربری در راستای تامین تقاضای موجود برای صدور سیمان سیستان به کشورهای همسایه خصوصا افغانستان شد.
او افزود: رسیدن به اهداف بلند مدت صادراتی و افزایش میزان صادرات ماهیانه سیمان به 40 هزار تن نیازمند همراهی و حمایت مسئولان توانمند استان و رفع موانع صادراتی است.
وی تنوع محصول، زودگیری، مقاومت بالا و کیفیت برتر سیمان سیستان نسبت به محصولات مشابه در کنار دسترسی سریع و آسان به مرزهای زمینی را از دلایل تمایل و تقاضا برای تولیدات این کارخانه نو پا و آمار قابل تامل صادرات آن  عنوان کرد.
معاون بازرگانی شرکت صنایع سیمان زابل بیان کرد: این کارخانه با به‌کارگیری پیشرفته‌ترین تکنولوژی و ماشین‌آلات روز دنیا  قادر به تولید انواع سیمان‌های 1-325، 425-1، 525-1،سیمان ضد سولفات تیپ2 با مقاومت بالای 400 و سیمان ضد سولفات تیپ 5 ، سیمان جدید تیپ 3 و تولید انواع سیمان های پوزولانی می باشد.
او  اکتساب کیفیت فراتر از استانداردهای ملی ایران را از جمله مزایای سیمان سیستان عنوان کرد و گفت: توجه و اهتمام مجموعه شرکت سیمان زابل برای ارائه محصول با کیفیت سبب دریافت نشان کیفیت ازنخستین جشنواره ملی کیفیت کشور در اولین سال بهره برداری کارخانه شد.