صادرات سیمان سیستان 30 درصد کاهش یافت

b_150_100_16777215_00_images_stories_dsc05023.jpgمدیر عامل شرکت صنایع سیمان زابل اعلام کرد: صادرات سیمان سیستان طی تیر ماه سال جاری 30 درصد کاهش داشته است.
"محمد رضا احسانفر" در گفت و گو با روابط عمومی مجموعه، میزان صادرات انجام شده تیر ماه  را تنها 40 درصد ظرفیت و توان قابل صادرات کارخانه عنوان کرد و افزود: عدم حل مشکلات و مسائل پایانه میلک برای حمل کالاهای صادراتی مهمترین عامل کاهش صادرات سیمان سیستان است.
وی اعلام کرد: میزان صادرات سیمان سیستان در تیرماه قریب به 20 هزار تن بوده که رجوع به  آمار صادرات ارائه شده شرکت طی سه ماهه نخست سال جاری مبین روند نزولی آن در هر ماه تا به امروز است.
او تاکید کرد: کارخانه سیمان سیستان برنامه مبسوط و منسجمی را در راستای ارتقای توان صادراتی استان و منطقه در دستور کار خود قرار داده و در این راستا از هیچ تلاشی روی گردان نیست چنانچه بارها مشکلات مرزی و راه حل های پیشنهادی را به مسئولین محترم استانی و ملی انعکاس داده است.
احسانفر اضافه کرد: حجم کل صادرات سیمان سیستان در سه ماهه آغازین سال 1390 معادل 76 هزار و 944 تن بوده که 37 هزار و 60 تن افزون بر مدت مشابه سال گذشته بوده است اما پیش بینی شرکت ، صدور 105 هزار تن سیمان بود که با توجه به عدم تامین زیرساختهای لازم در مرز میلک این میزان محقق نگردید.
مدیر عامل سیمان زابل، با اشاره به تلاشهای انجام شده برای حضور پررنگ و تاثیر گذار این شرکت در بازار افغانستان ، تصریح کرد: کمبود عرضه از سوی سیمان سیستان سبب ایجاد فضای کار برای شرکتهای خارجی رقیب در این بازار گشته و ادامه آن موجبات خروج شرکتهای ایرانی از بازار پرمصرف سیمان افغانستان را فراهم می کند.
او تاکید کرد: حصول به اهداف صادراتی شرکت صنایع سیمان زابل نیازمند تمهیدات ویژه و حمایت مجدانه از شرکت در بازارهای هدف صادراتی است.
وی مشکلات حمل و نقل به ویژه عدم تسهیل شرایط رفت و آمد کامیونها که موجب توقف در مرز بیش از یکهفته و گاهی تا 15 روز می شود، عدم تامین سوخت مکفی مورد نیاز شبکه حمل برای ارسال کالا به عمق خاک افغانستان و اتلاف وقت در هنگام انتقال کالا در مرز میلک از دلایل عدم تحقق هدف و برنامه صادراتی این مجموعه عنوان کرد و تاکید کرد: گسترش امکانات پایانه میلک، احداث پلی دیگر بر روی رودخانه هیرمند و دو بانده کردن جاده ترانزیت میلک به ویژه تسهیل رفت و آمد کامیونها به گونه ای که حداکثر مدت توقف به کمتر از 24 ساعت بالغ شود که این امر با توجه به مسافت 130 کیلومتری کارخانه و شهر "زرنج" دور از دسترس نیست، عامل ارتقای صادرات به بزرگترین بازار هدف این مجموعه یعنی کشور افغانستان و دیگر کشورهای همجوار و متقاضی سیمان خواهد بود.
روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل
b_150_100_16777215_00_images_stories_150846677218113920111701.jpg