اخذ مجوز تولید سیمان تیپ 3

b_150_100_16777215_00_images_stories_scan00241.jpg
سیمان سیستان موفق به تولید سیمان مقاومت بالا و اخذ مجوز کاربرد استاندارد آن تحت عنوان سیمان تیپ 3 گردید
شرکت صنایع سیمان زابل موفق به دریافت مجوز استفاده از علامت استاندارد سیمان تیپ 3 به شماره 1369 مورخ 25/5/1390 نزد سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردید.
به گزارش روابط عمومی مجموعه، شرکت صنایع سیمان زابل علاوه بر اخذ مجوز استفاده از علامت استاندارد سیمانهای تیپ 325_1 و 425_1 و سیمان تیپ 2 موفق به کسب استاندارد سیمان نوع 3 گردید که تولید این سیمان در سطح ملی و به ویژه برای کارخانه نوپای سیمان سیستان افتخار بزرگی محسوب می گردد.
سیمان تیپ 3 تولیدی کارخانه سیمان سیستان علاوه بر بالاتر بودن از حد استاندارد ایران به سبب داشتن خواص سیمان تیپ دو یعنی مقاومت در برابر سولفاته شدن در نوع خود کم نظیر و حتی بی نظیر است و سبب ارتقای کیفیت این نوع سیمان شده است.
گفتنی است؛ سیمان تیپ 3 با مقاومت فشاری یک روزه بالاتر از 125 و سه روزه بیش از  240  کیلوگرم بر سانتی متر مربع که در مقایسه با انواع تیپهای دیگر  از مقاومت بالائی برخوردار است برای سازه هایی که نیاز به مقاومت های بالا در کوتاه مدت دارند مانند باند فرودگاه،پلها،سقف ساختمانها و یا برای آن دسته از سازه های بتنی که طالب سرعت پیشرفت بتن ریزی و امور اجرایی باشند توصیه می گردد.
این سیمان به عنوان سیمان زود گیر مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل بالا بودن مقاومتهای اولیه این سیمان معمولا در مواردی که مقاومتهای زود هنگام بتن مد نظر باشد از این سیمان استفاده می گردد .
هم اکنون پروسه تولید این سیمان در کارخانه سیمان زابل شروع شده و بسته به نیاز مشتری تولید و تحویل می گردد.