رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از غرفه سیمان سیستان بازدید کرد

b_150_100_16777215_00_images_stories_dsc06556.jpg
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از غرفه سیمان سیستان در اولین نمایشگاه صادرکنندگان نمونه کشور بازدید کرد.
"حمید صافدل"  برگزاری همزمان این نمایشگاه با روز ملی صادرات را گامی موثر در جهت فرهنگ‌سازی عرصه صادرات کشور عنوان کرد و  هدف از برگزاري اين نمايشگاه را معرفي و نمايش توانمندي‌ها و قابليت‌هاي صادركنندگان كشور و افزايش فضاي رقابتي بين ايشان عنوان كرده و اظهار اميدواري كرد: برپايه آن در سالهاي آتي نيز ادامه يابد و ظرفيت‌هاي آن نيز افزايش يابد.
مدیر عامل شرکت صنایع سیمان زابل از حضور رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران و هیئت همراه در غرفه سیمان سیستان اظهار تشکر کرد و خواستار توجه روزافزون به مقوله صادرات کشور به ویژه صادرکنندگانی که این ارزآوری را در مناطقی چون سیستان و بلوچستان دنبال می کنند، شد.
"محمدرضا احسانفر" اعلام کرد: این شرکت که پس از یک سال و اندی از زمان بهره برداری توانسته تا 130 درصد ظرفیت اسمی تولید کند ، در سال گذشته افزون بر 234 هزار تن صادرات داشته که معادل ارزی آن قریب به 20 میلیون دلار  است.
وی تاکید کرد: این میزان صادرات در 7 ماهه نخست سال جاری افزون بر 160 هزار تن بوده که با یک سیر نزولی از ابتدای سال تا کنون مواجه است به گونه ای که در مهر ماه 50 درصد کاهش یافته است.
احسانفر مهمترین عوامل این کاهش میزان صادرات با وجود توانایی در مجموعه و تقاضا از سوی خریداران خارجی  را مشکلات مرزی و محدودیت امکانات گمرکی در پایانه میلک عنوان کرد و افزود: همکاری و تعامل سازمانهای مربوطه با صادرکنندگان الزامی است.
به گزارش روابط عمومی مجموعه، نمايشگاه صادركنندگان نمونه ايران از 30 مهرماه الي 4 آبانماه سال جاري با حضور 40 شرکت برتر در محل نمايشگاههاي بين‌المللي تهران برپا است.
b_150_100_16777215_00_images_stories_larg_inex2011.jpg