سیمان سیستان صادرکننده برتر سال 1389 سیستان و بلوچستان شد

b_150_100_16777215_00_images_stories_img074.jpg
سیمان سیستان صادرکننده برتر سال 1389 سیستان و بلوچستان شد
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل، سیمان سیستان در نخستین سال تولید و بهره برداری رسمی اش موفق به کسب مقام صادرکننده برتر استان و بزرگترین صادرکننده سیمان ایران به افغانستان  گردید.
این شرکت در سال گذشته توانست افزون بر 234 هزار تن سیمان پاکتی به افغانستان صادر کند که قریب به 20 میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه داشته است.
شایان ذکر است که با وجود مشکلات متعدد بر سر راه صادرات این کارخانه نوپا؛ در سال جاری نیز  نیز افزون بر 160 هزار تن صادرات داشته  و با وجود توان تولید تا 130 درصد ظرفیت اسمی و هدف گذاری صدور 50 درصد محصولات تولیدی، رسیدن به این آرمان تاکنون میسر نگشته است.
گفتنی طی مراسمی که در روز ملی صادرات در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان برگزار شد، لوح و تندیس صادرکننده برتر به این شرکت اهداء گردید.
در این لوح تقدیر که به امضای سرپرست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رسیده آست، آمده:

شركت صنایع سیمان زابل
استان سيستان و بلوچستان با وجود سرمايه هاي عظيم فرهنگي ، اقتصادي، علمي و منابع خدادادي شايسته كسب درجات عالي در منطقه است و لذا آينده اي روشن، پر اميد و قدرتمند در افق 1404 با رهبري داهيانه مقام عظماي ولايت،همت مردم پر تلاش و اقدامات  ارزشمند مسئولين خدمتگذار استان متصور است.
سند توسعه استان تجارت و بازرگاني است و صادرات غير نفتي بعنوان  ركن اصلي اقتصاد و تنها مسير توسعه تجارت خارجي مهمترين نقش را در توسعه همه جانبه كشور عزيزمان دارد.نيل به اهداف بلند نظام مقدس  جمهوري اسلامي به خصوص در عرصه صادرات غير نفتي با تلاشها و فعاليتهاي ستودني آن مجموعه در سال جهاد اقتصادي شتاب بيشتري خواهد گرفت و توفيقي روز افزون را در عرصه اقتصاد ملي و بين المللي و كسب جايگاه شايسته جهاني همچون سالهاي گذشته به ارمغان خواهد آورد.                                
کسب عنوان صادر كننده برتر استان سيستان و بلوچستان درسال 1389
را صميمانه تبريك مي گوييم و اميدواريم همواره در پيشبرد سياستهاي نظام در عرصه صادرات غير نفتي موفق باشيد.