رفع تفاوت فاحش قیمت سوخت مازوت مصرفی کارخانجات سیمان با پرداخت مابه التفاوت از محل اعتبارات یارانه در اختیار

b_150_100_16777215_00_images_stories_921001.jpgb_150_100_16777215_00_images_stories_921001-1.jpgرفع تفاوت فاحش قیمت سوخت مازوت مصرفی کارخانجات سیمان با پرداخت مابه التفاوت از محل اعتبارات یارانه در اختیار
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اعلام کرد: تفاوت فاحش قیمت سوخت مصرفی (مازوت) در کارخانه های سیمان استان سیستان و بلوچستان سبب بروز مشکلات عدیده ای شده تا جایی که  برخی از آنها در آستانه تعطیلی قرار گرفته است ، لذا مقرر شد یارانه هزینه مازوت از محل اعتبارات یارانه در اختیار پرداخت شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل به نقل از ایرنا، "محمد باقر نوبخت" شنبه شب در پایان نشست شورای برنامه ریزی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه به سیستان و بلوچستان دارد و این سفر نیز در همین راستا انجام شد و زیارت مردم و آشنایی با معضلات و مشکلات منطقه از اهداف سفر است که حاصل دیدارها و بازدیدها و استماع گزارش های مسوولان و نمایندگان مردم در مجلس در نشست شورای برنامه ریزی مورد بررسی و جمع بندی قرار گرفت.

وی ادامه داد: معضلات و مشکلات این استان در سه گروه تقسیم شد که بخشی از آن به منظور جبران عقب ماندگی ها در سال 92 مقرر شد از مکانیزم تخصیص اعتبارات استفاده کنیم بگونه ای که اعتبارات مصوب امسال این استان بیش ار نورم کشوری تخصیص یابد تا بخشی از نابرابری ها جبران شود.

معاون رییس جمهوری گفت: بخش دوم برای سال 93 است که علاوه بر اعتبارات لایحه بودجه قرار شد بخش قابل توجه ی نزدیک به سه هزار میلیارد تومان اعتبار توزیع نشده برای آب و راه روستایی، راه و راه آهن به سیستان و بلوچستان اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: همچنین از محل منابع در اختیار از محل صندوق توسعه ملی 20 میلیارد دلار اعتبار ارزی و 10 هزار میلیارد تومان اعتبار ریالی برای تقویت و حمایت از بخش خصوصی و طرح هایی که نیاز به اعتبار دارند به صورت تسهیلات در نظر گرفته می شود.

نوبخت سومین راه کمک به رفع مشکلات این استان را استفاده از تسهیلات خارجی ذکر کرد و اظهار داشت: هم اینک 35 میلیارد دلار فاینانس و تسهیلات خارجی وجود دارد که تاکنون پیگیری ها و اقدامات لازم برای 15 میلیارد دلار آن انجام شده که از محل این تسهیلات نیز برای طرح های زیربنایی بویژه راه آهن این استان استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان این که کمک به صنایع موجود سیستان و بلوچستان از دیگر تصمیمات شورای برنامه ریزی بود، افزود: تخصیص اعتبار برای تکمیل قطعه یک بزرگراه زاهدان - زابل از دیگر تصمیمات نشست شورای برنامه ریزی این استان بود.

گفتنی است، محمد باقر نوبخت در سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان از کارخانه سیمان سیستان، شهر سوخته، تالاب خشکیده هامون، مناطق مرزی هیرمند، شهر جدید رامشار و چند طرح دیگر دیدن کرد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی که جمعه شب به سیستان و بلوچستان سفر کرده بودند، پس از جلسه شورای برنامه ریزی زاهدان را ترک کردند.