کارخانه 1/1 میلیون تنی سیمان سیستان افتتاح شد

b_150_100_16777215_00_images_stories_news_image001.jpgکارخانه سیمان سیستان عصر پنجشنبه 9 اردیبهشت سال1389 با پرده برداری توسط دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی طی مراسمی به صورت رسمی بهره برداری شد.
مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان گفت: شرکت صنایع سیمان سیستان در سال ‪ ۸۳‬با سرمایه ‪ ۱۰‬میلیون ریال شکل گرفت و با جذب سرمایه‌های مردمی سرمایه شرکت به ‪ ۲۳۴‬میلیارد ریال افزایش یافت.
محمد رضا احسانفر در مراسم افتتاح این طرح درحضور رییس جمهوری بیان کرد : در پی سفر رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان، دستور ساخت کارخانه صادر شد و پس از سفر هیات دولت نیز عملیات اجرایی آن شدت گرفت.
وی اضافه کرد: بهره برداری موقت از بخش سنگ شکن کارخانه ‪ ۳۰‬مهرماه ‪ ۸۸‬با تولید کلینکر آغاز شد و از آن زمان تا پایان فروردین امسال در دوره تولید آزمایشی بیش از ‪۳۵۰‬هزار تن کلینکر به تولید رسید.
او افزود: ‪ ۱۲۰‬هزار تن از این میزان به سیمان تبدیل و به بازارهای مصرفی داخلی و خارجی عرضه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل، عملیات اجرایی این کارخانه با هدف تولید یک میلیون تن سیمان در سال در فروردین ماه سال ‪ ۸۵‬آغاز شد. اعتبار راه اندازی این کارخانه افزون بر یک هزار میلیارد و ‪ ۵۰۰‬میلیون ریال اعلام شده است.
منطقه سیستان شامل شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند بوده که در شمال استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.