سیمان سیستان افزون بر 234 هزار تن سیمان صادر کرد


مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان گفت: در سال گذشته افزون بر 234 هزار تن سیمان از این کارخانه صادر شده است.

محمدرضا احسانفر  در گفت و گو با روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل اظهار داشت: طی سال گذشته 734 هزار و 592 تن مواد اولیه تولید سیمان (کلینکر) و 680 هزار و 970 تن سیمان در کارخانه سیمان سیستان تولید شده است.

او در ادامه اعلام کرد: میزان فروش داخلی شرکت بالغ بر 457 هزار تن و  مجموع فروش نیز 691 هزار و 262 تن بوده که
معادل 63درصد ظرفیت تولید سیمان کارخانه است.
ایشان خاطر نشان کرد: فقدان طرح های عمرانی و سرمایه گذاری در مرکز و شمال استان و همچنین موانع توسعه صادرات که نرم افزاری نیز می باشد سبب عدم حصول به 100 درصد ظرفیت فروش گردیده و اظهار امیدواری نمود که این موارد در سال جاری رفع و امکان فروش تمامی ظرفیت تولید کارخانه فراهم گردد. 

احسانفر  افزود: بزرگترین بازار هدف صادراتی محصول کارخانه افغانستان بوده و استانهای شرقی و جنوب کشور نیز مشتریان عمده داخلی شرکت محسوب می شوند.
وی  تنوع محصول، زودگیری، مقاومت بالا و کیفیت برتر سیمان سیستان نسبت به محصولات مشابه در کنار دسترسی سریع و آسان به مرزهای زمینی و آبی را از دلایل تمایل و تقاضا برای تولیدات این کارخانه نو پا و آمار قابل تامل صادرات آن  عنوان کرد.
مدیر عامل شرکت صنایع سیمان زابل  بیان کرد: این کارخانه با به‌کارگیری پیشرفته‌ترین تکنولوژی و ماشین‌آلات روز دنیا  قادر به تولید انواع سیمان‌های 1-325، 425-1، 525-1،سیمان ضد سولفات تیپ2 با مقاومت بالای 400 و سیمان ضد سولفات تیپ 5 و تولید انواع سیمان های پوزولانی می باشد.

احسانفر  اکتساب کیفیت فراتر از استانداردهای ملی ایران را از جمله مزایای سیمان سیستان عنوان کرد و گفت: توجه و اهتمام مجموعه شرکت سیمان زابل برای ارائه محصول با کیفیت سبب دریافت نشان کیفیت ازنخستین جشنواره ملی کیفیت کشور در اولین سال بهره برداری کارخانه شد.
او با بیان اینکه هم اکنون فعالیت‌های عمرانی و روند ساخت و ساز در کشور رونق گرفته است، تصریح کرد: توجه به استاندارهای کیفی در تولید مصالح ساختمانی حرکت به سمت توسعه پایدار و تحقق اهداف مندرج در چشم انداز و برنامه پنجم توسعه را بیش از پیش هموار می‌کند.

احسانفر با تأکید بر ضرورت توجه به مقوله کیفیت در تولید سیمان گفت: کیفیت، مسابقه‌ای بی‌پایان و بدون انتهاست که تلاش کارخانه سیمان سیستان از ابتدا توجه به کیفیت برتر در تولید محصولات خود بوده و در این روند رو به رشد خود همواره به کیفیت توجه خواهد کرد.
 
وی یادآور شد: این کارخانه توانسته است برای 441 نفر به صورت مستقیم و برای بیش از 2 هزار  نفر به‌صورت غیر‌مستقیم اشتغال ایجاد کند.

مدیر روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل

حسن پور