معزی : عمر کوتاه کارخانه سیمان سیستان مانع بهره وری مناسب آن نیست

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع سیمان زابل، رییس کارخانه سیمان سیستان گفت: بکارگیری تکنولوژی روز صنعت سیمان در این کارخانه سبب بهره وری مناسب باتوجه به زمان اندک بهره برداری آن شده است.

 "ضیاءالدین معزی" بیان کرد: این کارخانه با ظرفیت تولید روزانه 3400 تن کلینکر بنا نهاده شده و با بکارگیری ماشین آلات پیشرفته روز دنیا شامل سنگ شکن T.K.F، کوره F.L.S ، آسیابهای مواد و سیمان LOESCHE ، تجهیزات سیلوIbau T ، بارگیرخانه H&B و تجهیزات برق و کنترل ELin/Siemens سبب افزایش رفاه اجتماعی، رفع بیکاری و توسعه و عمران استان شده است.

وی افزود: سیمان سیستان بزرگترین تولید کتتده سیمان ضد سولفات در استان و اولین و تنها تولید کننده سیمان تیپ 3 در منطقه است.

او تاکید کرد: تولید سیمان تیپ 2 ضد سولفات(ضد شوره) سیستان دارای کاربری بسیار عالی برای سازه های بلند مرتبه و بتن ریزی های حجیم و سازه هایی که نیازمند مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالا در برابر املاح خورنده هستند، می باشد.

معزی ادامه داد: این کارخانه با گستره 5/73 هکتار،آب مورد نیاز خود را از طریق چاه های عمیق داخل و حاشیه کارخانه و مواد اولیه مورد نیازش نیز از معادن جنب کارخانه به فاصله 4کیلومتر، مشتمل بر معادن سنگ آهک ، آلوویوم، شیل و ماسه سنگ با ذخایر قطعی 400میلیون تن تامین می کند و همچنین کارخانه دارای معدن پوزولان به مساحت 100 کیلومتر مربع می باشد.

وی اعلام کرد: تولید کلینکر کارخانه سیمان سیستان در ماه گذشته 118درصد ظرفیت اسمی بوده و با توجه به عمر کوتاه بهره برداری آن بسیار قابل تامل است.
او افزود: بهره برداری از کارخانه سیمان سیستان سبب اشتغال بیش از 400 نفر مستقیم و افزون بر 3000 نفر غیر مستقیم شده است.

سیمان سیستان در حال حاضر سیمان تیپ 2 ضد سولفات تولید می کند و در هدف گذاری بلند مدت تولید انواع سیمان های 325-1 ،425-1 ،525-1 و سیمان تیپ 3 مقاومت اولیه بالا و سیمان پرتلند پوزولانی را مد نظرداشته وتولید سیمان های خاص جهت مصارف چاه های نفت و سد های بزرگ و سایر پروزه های عمرانی را با راه اندازی بخش R&D و همکاری با موئسسه استاندارد و تحقیقات استان در دستورکار خود دارد.

رییس کارخانه سیمان سیستان تصریح کرد: 6 درصد کارکنان این مجموعه با توجه به رعایت نکات ایمنی، سلامت و آلاینده های محیطی را زنان و 94 درصد را مردان تشکیل می دهند و همچنین 36 درصد از کل پرسنل ، متخصص و دارای تحصیلات دانشگاهی در مقاطع فوق دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده و 64 درصد باقی مانده غیر متخصص و دارای مدرک دیپلم و یا زیر دیپلم هستند.