nimrooz-cement.jpg

نیمروز سمنت


شبه هولدینگ سیمان زابل به واسطه تاسیس و ثبت شرکت آریا سمنت در افغانستان  و با تعامل با شرکت ابریشم طلائی ناصری اقدام به سرمایه گذاری مشترک به ترتیب 60 و 40 درصد ، اقدام به تاسیس شرکت نیمروزسمنت با شماره ثبت I-11970 در اداره حمایه سرمایه گذاری افغانستان (آیسا) نمود.
مطابق با اساسنامه ثبت شده ، شرکت نیمروز سمنت می تواند در زمینه تولید مواد ساختمانی شامل سیمان ، بتن و پلاستر در کشور افغانستان فعالیت نماید. این شرکت پس از انجام مطالعات اولیه و با توجه به حجم سرمایه گذاری ، شرائط بازار ، زیرساختهای فنی مورد نیاز ، دسترسی به منابع انرژی و شرائط زیست محیطی ، تصمیم گرفت که اولین فعالیت تولیدی خود را با احداث یک واحد بسته بندی سیمان در شهر زرنج ولایت نیمروز آغاز نماید.
بر اساس توافق صورت گرفته ، کلنگ احداث کارخانه در اردیبهشت ماه 1391 در محل زمین انتخاب شده ، زده شد و در بهمن ماه 1391 کارخانه بطور آزمایشی به بهره برداری رسید. کارخانه در زمینی به مساحت 28.312 متر مربع که بطور کامل با دیوارکشی مناسب محصور گردیده است ،احداث و راه اندازی گردید.
تجهیزات اصلی فرآیند شامل 10 خط تولید مجزا بوده که هر خط ظرفیت بسته بندی 100 تن سیمان پاکتی 50 کیلوگرمی در مدت یک شیفت کاری 8 ساعته در روز را دارد و مجموعاً 10 خط تولید می توانند 1000 تن سیمان فله را در یک شیفت بسته بندی نمایند.
تجهیزات فنی این کارخانه شامل باسکول 100 تنی دیجیتال تمام اتوماتیک ، کمپرسورخانه تامین هوای فشرده شامل 3 دستگاه کمپرسور Tornado با ظرفیت هریک 5.5 m3/min ، ترانسفورماتور 500 kvA و اتاق برق مجهز به تابلوهای ورودی و تغذیه و اتاق دیزل ژنراتور ، کانالهای کابل و هوای فشرده و مخزن ذخیره آب و سیستم پیاژ با مسیرهای لازم می باشد. کلیه تجهیزات فنی متناسب با نیاز کارخانه طراحی گردیده و از بهترین شرکتهای سازنده ایران با رعایت کیفیت مناسب خریداری و نصب گردیده است.
با توجه به اینکه فرآیند تامین سیمان فله یکی از مهمترین نیازهای کارخانه می باشد ، تا کنون 27 دستگاه کشنده همراه با بونکر ، جهت حمل سیمان فله به کارخانه تامین و در ناوگان حمل قرار گرفته که می بایست در فاز اول این تعداد به 50 دستگاه و در فاز دوم به 100 دستگاه افزایش یابد. هرچند در سال 1392 مجموعاً حدود 15 هزار تن سیمان فله وارد کارخانه گردیده و بسته بندی شد ، لیکن با توجه به تامین ناوگان حمل سیمان فله ، رفع موانع گمرکی در کشور ایران و افغانستان ، دریافت موافقتنامه عبور و مرور آزاد بونکرهای حمل سیمان فله از مقامات ارشد استان س و ب و ولایت نیمروز و ایجاد دیگر زیرساختهای سخت افزاری و مدیریتی لازم ، شرائط جهت دستیابی به ظرفیت 20 هزار تن در ماه (جمعاً حدود 250 هزار تن در سال 1393) فراهم می باشد که امید است  این مهم با برنامه ریزی صورت گرفته تحقق یابد.

 
نیمروز سمنت

آدرس : سرک کانال لشکری ، فابریکه نیمروز سیمنت ، شهر زرنج ،ولایت نیمروز
Tel: +93 799490046

www.nimroozcement.com
info@nimroozcement.com